Začíná nová sezona, Kouzelníci hrají v Proboštově s ASH

Krupka - Do své čtvrté sezony po obnovení vstoupí v sobotu krupští Kouzelníci. V Proboštově se od 10 hodin utkají s mužstvem ASH Řetenice 1989, které skončilo v předchozím ročníku okresní soutěže předposlední.

"Myslím si, že ačkoliv jsme byli v minulé sezoně čtvrtí a ASH osmí, nejsme papírovými favority. Mimo Perly a Dubí hrají ostatní týmy mezi sebou větišnou vyrovnané duely, každý může porazit každého. My se o tom v minulém ročníku několikrát přesvědčili. Proti ASH jsme zápasy pracně otáčeli, byly to těžké souboje. Sice jsme měli v poli převahu, těžko se nám ale dávaly výbornému brankáři Havlovi góly. Očekávám opět vyrovnané utkání, které může skončit jakkoliv. Zvlášť na začátku sezony jsou podobné zápasy hodně otevřené, soupeř navíc zkvalitnil svůj kádr," říká před startem do nového ročníku předseda a brankář Wizards František Bílek.

Krupští během letní pauzy odehráli pouze dva přípravné duely (Popi tým Kladno 3:8, Wolves Chomutov 4:2) a také domácí turnaj Wizards Cup, na kterém skončili třetí. "Letní příprava vlastně žádná nebyla. Najeli jsme na model, který mají všechny kluby naší soutěže. Moc mě to mrzí, ale na této úrovni to asi jinak nejde. Zkusili jsme pár tréninků, ale kluci nechodili. Nemám jim to za zlé, mají spoustu jiných možností trávení volného času, hokejbal je jen jejich koníček. Třeba se to zase zlepší, ale teď je to takhle. Na druhou stranu je fakt, že jsme si trošku odpočinuli a teď se do toho vrhneme s novou chutí," snaží se Bílek o pozitivní pohled.

Jak se kádr Kouzelníků přes léto změnil? "Skoro vůbec. Nebude akorát brankář Spěšný, který nám pomáhal v play off, a začátek nestihne Jirka Trnka. Do klubů ústecké okresní soutěže jsme na přestup pustili Pešouta a Václava Barvu mladšího. Novou tváří je Honza Čermák, od kterého si slibujeme vyztužení obranných řad, z Kings se vrátil Honza Dlouhý, od něj si pro změnu slibujeme větší srandu na střídačce. Jinak je vše při starém, jen jsme o rok starší, chtěl bych říct zkušenější, ale to bych byl moc velký optimista," směje se šéf krupského klubu.

Jaké mají žlutočerní do nové sezony ambice? "Stejné jako loni - postup do semifinále a medaili. Bude to těžké, ale popereme se o to. Hlavně si ale chceme to naše sportování užít," tvrdí Bílek.

Tak hodně štěstí, Kouzelníci!

22.04.2024 Jiří Zahorčák (38)

Posledních 30 dnů: 18 | Posledních 7 dnů: 2 | Poslední den: 0