Wizards Krupka

Žlutočerná štika THL
Wizards Krupka
wizards.sklub.cz

Vyjádření Wizards Krupka k událostem ohledně sobotního duelu s ASH

Vyjádření Wizards Krupka k událostem ohledně sobotního duelu s ASH

Klub Wizards Krupka reaguje na článek na webu ASH Řetenice 1989 a na události ohledně sobotního vzájemného utkání.

 

Ahoj kluci z ASH.

Předem tohoto otevřeného psaní bych rád zmínil, že následující řádky nejsou ničím osobním. Nejdříve jsem nad vším chtěl pouze mávnout rukou, článek, který jste uveřejnili na svých stránkách, se bez reakce nemůže obejít, ač  věřím, že je z velké části psán v nadsázce.

V pátek, den před naším vzájemným zápasem, nám odpadli dva hráči ze sestavy, jiní nechtěli nastoupit, když předpověď počasí avizovala mínus pět stupňů a ještě méně, což je podle dohody teplota, při které se zápasy v naší soutěži odkládají.

Obrátil jsem se s žádostí o odložení utkání na vašeho vedoucího, popsal mu situaci, vyhověno nám nebylo. Prý jste odklízeli před týdnem hřiště a zápas chcete sehrát. Rozumím a chválím to, jak se o hřiště staráte – většinou to jste právě vy, borci z ASH, kdo se podílí na jeho zvelebování, odklízení. Za to vám patří velký dík. Odložení zápasu bych ale v nastalé situaci považoval za rozumné řešení, byť žádost byla podána až v předvečer prvního buly.

Byl jsem si vědom toho, že tým na sobotu dohromady nedám, přijal jsem proto možnost kontumace a pokuty a klukům oznámil, že se hrát nebude. Toto jsem oznámil zároveň vašemu vedoucímu i šéfovi ligy, aby se na duel netrmáceli lidi zbytečně. Poté se však ještě ozval jeden hráč, že by mohl přijít, zkusil jsme proto s Lukášem Kačinou zburcovat i ostatní potenciální hráče, aby bylo k dispozici alespoň šest lidí, kteří by byli schopni nastoupit, byť nám to přišlo při pohledu na předpověď počasí absurdní. Podařilo se, k utkání jsme se dostavili v nejnižším možném počtu. Věřte ale, že to rozhodně nebylo lehké, někteří obětavci si vzali v práci na půl dne volno. Kluci si dali slib, že pokud budou nuceni k zápasu nastoupit i v třeskutém mrazu, který je za hranicí výše zmiňované dohody, semknou se a uhrají tři body.

V sobotu před desátou teploměr ukazoval mínus šest, někomu mínus pět. Podle dohody týmů naší soutěže a zdravého rozumu se hrát nemělo. Podle vyjádření našich hráčů se teplota ani příliš nezkoumala, spíš se řešilo, proč už není připravený brankář do hry. O situaci byl ale dobře informován rozhodčí a vedoucí soutěže Robert Belšan. Upřímně musím konstatovat, že mě hodně naštvala vaše snaha hrát za každou cenu. Možná, že jste cítili body, tomu rozumím, ale zdraví by mělo být na prvním místě. Není nám –náct, abychom museli hrát za každou cenu. Určitě by se našel nějaký náhradní termín, ostatně už první náš vzájemný zápas byl kvůli dešti odložený, s vámi navrženým náhradním termínem jsme vám vyšli ochotně vstříc.

Nastoupit za takového mrazu je nebezpečný precedens. Nejsme profesionálové, máme rodiny, chodíme do práce. Budu věřit, že nikdo z vás ani z nás sobotní hokejbalové klání neodnese nastydnutím, to v tom lepším případě. Nyní, den po zápase, má jeden z našich hráčů téměř osmatřicet stupňů, rýmu, kašel. Hokejbal miluje, ale ještě víc miluje svoji rodinu.

Věty typu „jděte hrát florbal, jste z cukru“, které si můžeme přečíst u vás na webu, jsou zarážející. Právě florbal je tím sportem, který náš hokejbal válcuje. Měli bychom proto zájemcům o hokejbal vytvořit takové podmínky, aby je přilákaly na hřiště. Nutit hrát v pěti šesti stupňovém mrazu – jen proto, že jste odklidili hřiště, je absurdní.

Apeluji proto na vedoucí klubů, aby k sobě byli ohleduplnější a pochopili, že v tomto počasí není vždy jednoduché poskládat šest chlapů, kteří jsou schopni a ochotni nastoupit. Ono je někdy těžké i v příznivém počasí dát dohromady mančaft, tak špatná situace v hokejbale v současné době je. Pokud hokejbalistům nevytvoříme přijatelné podmínky, může se stát, že o titul v naši soutěži budou hrát dvě mužstva – tak jako před třiceti lety. Dále apeluji na rozhodčí a vedení ligy, aby při teplotách pod nulou zápasy byly odkládány.

František Bílek, předseda Wizards Krupka + hráči, kteří nastoupili do sobotníhho utkání ASH - Krupka

Článek na webu ASH Řetenice 1989:

Předně: to utkání jsme měli vyhrát kontumačně. Byly pro to splněny všechny podmínky. V čase začátku utkání ani za 20 minut čekací doby, neměla Krupka gólmana. A to bylo hřiště prosím pěkně v dokonalém stavu. Leč sudí přišel s vysvětlením, proč tomu tak nebude. Přitom jediným důvodem bylo to, že Krupka prostě nechtěla hrát a to z důvodu zimního počasí. A tak i na zápas přijela sebejistá, že je to pouze formalita ukázat se na hřišti. Zima, jako roční období sice je, ale již včera se mezi hráči Krupky údajně rozeslaly sms zprávy, že se hrát nebude. A to je skandální pokus o obejití propozic THL. Z mého pohledu i parádní vyměklost hráčů. Buď hokejbal chceš hrát - tak jak se tady již 26 let hraje a pak ho hraj, a nebo ho zkrátka nehraj. Když jsi z cukru.

Další věcí je pak výkon hráčů ASH. Byl mizerný. Ale tak mizerný, jako si málokdo dokáže představit. Ne, že by se nechtělo vyhrát, ale zkrátka jsme na to neměli. Soupeř neměl nikoho na střídání a v brance stál pravděpodobně nególman, ale přesto zvítězil naprosto jasně. Zkušeně odehráli první třetinu a pak si v klidu navyšovali náskok. Hráli opravdu takticky skvěle, byli silní na míčku a velkou výhodou bylo i to, že neměli slabý článek v týmu. Zkrátka - neměli tam žádného dřeváka. Z tohoto pohledu skvělý výkon a gratulace.

Ovšem předzápasová komunikace mezi GM obou týmů byla ubohá. Za to náleží Krupce Wizards opravdu opovržení. Toto není nějaká sranda soutěž, kde si můžeš určovat, kdy se ti chce nebo nechce hrát. Toto je soutěž zaštítěná Českomoravským svazem hokejbalu a navíc registrovná na ministerstvu vnitra. A tak je to třeba brát. Zkrátka, máš rád teplo? Fajn, jdi si zahrát florbal do vyhřáté haly. Máš rád hokejbal? Tak ho ber takový, jaký je. Tzn. i s rizikem špatného počasí. Jako tomu vždy bylo a snad i bude.

Závěrem tedy vzkaz hráčům ASH - zlepšeme se asi tak o 114%, jsme dřeváci a gratulace do Krupky - naprosto takticky perfektní výkon a zasloužená výhra.

Další zápas sobota 4.2.17 od 10 hodin, soupeřem je Lions alias Rondo B. Přijďte všichni i když to možná nebude taková radost,jakou byste si představovali. Něco mi to po dnešku říká.8-)

Howgh. M14

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Nejbližší narozeniny

22.04.2020 Jiří Zahorčák (34)
06.05.2020 Václav Barva starší (47)
06.05.2020 Josef Barva (47)
09.05.2020 Radek Andres starší (50)
19.05.2020 Petr Brabec (32)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 23365
Posledních 30 dnů: 14 | Posledních 7 dnů: 3 | Poslední den: 0

© 2020 Wizards Krupka | Všechna práva vyhrazena | fandabilek@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne