Wizards Krupka

Žlutočerná štika THL
wizards.sklub.cz

O klubu

Klub Wizards Krupka byl založen v roce 1993. Po několika letech v Teplické hokejbalové lize jeho činnost ustala. Největším úspěchem bylo čtvrté místo ze sezony 1995/1996.

V předjaří 2013 Kouzelníky opět vzkřísili původní zakladatelé František Bílek a David Kalvas, ke kterým se přidal Roman Nešetřil. Není bez zajímavosti, že všichni tři jsou novináři. Z původních hráčů se ještě přidal Miroslav Pelc, jenž mezitím prošel celou řadu klubů.

Wizardi od března začali trénovat, v květnu odehráli první přátelský zápas s mužstvem Future Teplice, který vyhráli 3:1. Během léta pak sehráli celou řadu zápasů, absolvovali i tři přípravné turnaje.

Od sezony 2013/2014 Krupka opět startuje v Teplické hokejbalové lize.

Sezona 2013/2014

První sezona byla pro Kouzelníky kouzelná hlavně na jejím konci. Na začátku se žlutočerní potýkali s celou řadou problémů, hlavní problém se ale jmenoval nezkušenost. Krupští prohrávali jeden zápas za druhým, často pouze o branku. Mnohé porážky byly zbytečné. První výhru zaknihovali až v 8. kole, kdy porazili Proboštov 3:0. Poté opět přišly porážky. Finiš základní části měli Čarodějové výborný a nechybělo moc, aby  se odpoutali od posledního místa. V předkole play off Krupka vyřadila Lions Teplice, rozhodující trefu vstřelil v prodloužení Jiří Unger. Ve čtvrtfinále byl nad síly nováčka vítěz základní části SK Dubí. Kouzelníci ale legendární mužstvo značně potrápili, ve druhém utkání série s ním dokonce prohráli až v prodloužení. V konečném pořadí skončili Wizards osmí, za sebou nechali Lions Teplice a ASH Řetenice.

Sezona 2014/2015

Krupští na začátku sezony hrají zápasy jako jediní v lize. Od nové sezony totiž mají své domácí hřiště v Krupce, zatímco ostatní mužstva působí v Proboštově, kde se dlouhou dobu opravují mantinely. Díky tomu se Krupka dostane na první místo, na kterém vydrží ještě pár kol poté, co se celá soutěž rozběhne. V základní části Kouzelníci dokáží porážet papírově slabší mužstva, díky čemuž se v suchém triku probojují do play off. Šesté místo přihrává ve čtvrtfinále do cesty obávaný Proboštov, který e však žlutočerným daří vyřadit 3:2 na zápasy! V semifinále je nad síly Krupky později mistrovské Dubí. I tak ale Kouzelníci dokáží favorita potrápit a sehrát s ním vyrovnané duely. Utkání o 3. místo Wizards nešťastně prohrávají 2:4, když ještě pár minut před koncem 3:2 vedou. Konečné 4. místo je bráno s rozpaky, tým měl na bronz.

Klubovými barvami Kouzelníků jsou žlutá, černá a bílá.