Hodnocení sezony s Františkem Bílkem

Krupka - Druhou sezonu v Teplické hokejbalové lize přetavil tým Wizards Krupka v bramborové medaile. "Můžeme si říkat, že to po první sezoně, ve které jsme byli po záklaní části poslední, je úspěch. Měli jsme ale na lepší umístění," tvrdí předseda Kouzelníků František Bílek.

Čtvrté místo je pro vás zklamáním?
Musíme se na to podívat z více úhlů. Pokud se budeme bavit o zlepšení, tak ano, čtvrtá příčka je úspěch. Náš tým měl ale v předchozím ročníku větší potenciál. Hlavně v play off soupeře přehrával, dokonce i mistrovské Dubí dokázal přišpendlit před jeho branku. Na medaili jsme bohužel nedosáhli, byli jsme zklamaní. I s odstupem času přetrvává bramborová pachuť. Před sezonou jsme měli za cíl semifinále - to jsme splnili. Z tohoto pohledu tedy sezona byla úspěšná.

Proč jste neskončili výše?
V semifinále jsme narazili na Dubí, které bylo zkušenější. Vyhrálo díky svým zkušenostem. Ty pak uplatnilo i ve finále, kde pro mě poněkud překvapivě porazilo Perlu Řetenice. My jsme určitě měli na to, abychom Dubí dvakrát porazili. Chybělo tam i sportovní štěstíčko, hlavně v prvním zápase jsme měli vyloženě smůlu. V souboji o třetí místo s Žízní jsme byli opět lepší, ale selhali jsme při proměňování šancí, dostal jsem hloupé góly. To, že jsme nedosáhli na bronz, beru jako brankář na sebe.

Pojďme k jednotlivým hráčům. Pozoroval jste u nich zlepšení?
Určitě. Ale to zlepšení by mohlo být ještě větší, kluci by ale museli chtít ještě víc. Museli by pravidelně chodit na tréninky, pracovat na sobě. U těch, kteří na tréninky chodili, bylo vidět, jak výkonnostně rostou. Ti, kteří to z různých důvodů flákali, se posouvali pomaleji. Nemůžu říct, že bychom měli super tréninky, ale lepší něco, než vůbec nic. Každému, kdo hraje okres, dvě hodiny na hřišti týdně prospějí.

A ti jednotliví hráči?
Uvedu Davida Kalvase. V první sezoně se trápil, měl nadváhu, nebylo to ono. Sám to věděl, na hřiště se nehrnul, cítil, že týmu nepomáhá. S blížícím se koncem sezony na sobě začal pracovat, pravidelně běhal, ani přes léto nepolevil. V průběhu sezony byl pak pro mužstvo ohromně platný, dával jeden gól za druhým. Těžil ze zlepšené fyzičky, bez které mu byl dříve jeho přirozený talent málo platný.

Kdo další byl oporou?
V obraně Radek Andres mladší, výkonnostní růst zaznamenal Pavel Windisch, to je úžasný hráč i člověk. V útoku je stálicí Radek Anders starší, po přesunu z obrany ožil, ale on může hrát vepředu i vzadu, pořád bude platný. Oproti minulé sezoně se zklidnil David Kroupa, je pro nás čím dál tím víc platnější. Uvědomil si, že musí hrát víc týmově, přestože je individuálně hodně na výši. Výbornými hráči jsou i Jiří Unger, Lukáš Vykouk. Mohl bych jmenovat i další kluky, každý z nich měl zápasy, kdy hrál opravdu výborně.

V play off vám pomáhal Tomáš Andres, který hraje vrcholový hokej. Byl velkým přínosem?
Jednoznačně! Je to neskutečný hráč, díky němu jsme dokázali soupeře přehrávat. Navíc má skvělé charakterové vlastnosti.

Jak bude vypadat další sezona?
To bych také rád věděl :-) Ve čtvrtek jdeme poprvé trénovat, 5. července hrajeme první přátelák, o týden později nás čeká domácí turnaj. Ještě nejsme rozhodnutí, jestli budeme pokračovat v Teplické hokejbalové lize, nebo jestli zkusíme Ústeckou ligu. Vyloučené není ani to, že budeme mít v každé soutěži jeden tým, ale není to příliš pravděpodobné. Každopádně chceme ustálit výkonnost. Dokážeme už porážet papírově slabší celky, chtěli bychom  favority nejen trápit, ale zkusit jim sebrat nějaké body.

Co říkáte úrovni THL?
Nebudeme si lhát do kapsy  - není to dobré. Řada hráčů si jde zahrát jen tak pro žízeň, na zápas někteří přijdou společenský unavení. To jako sportovec nechápu. Soutěž má problémy s rozhodčím, s financemi. Ale je to jen dokreslení celkové úrovně hokejbalu v naší zemi. Tenhle sport se nebere příliš vážně, i když by si to zasloužil.Na druhou stranu klobouk dolů před těmi, kteří se o THL starají. Bez nich už by se na Teplicku hokejbalová soutěž nehrála.

21.05.2024 Miroslav Pelc (48)
09.07.2024 Lukáš Kačina (31)
11.07.2024 Marek Roháček (32)

Posledních 30 dnů: 16 | Posledních 7 dnů: 7 | Poslední den: 1