V neděli charitativní zápas proti Chomutovu. V Litvínově!

Krupka - Na začátku června jsme na naší facebookové stránce avizovali, že bychom v červenci rádi odehráli charitativní utkání na pomoc zdravotně postiženému dítěti. Přání se stalo skutečností - v neděli 5. července se na speciálním místě, kterým bude litvínovský zimní stadion, utkáme s Wolves Chomutov; hrát se bude pro šestiletého Matyáše Koháka, který je po dětské mozkové obraně nepohyblivý a potřebuje pomoc nás, kteří máme sil na rozdávání. Střetnutí se na mýtickém místě začne v 15 hodin.

"Měl jsem několik tipů od přátel. Zkusil jsem oslovit paní Rinkovou, která je maminkou Matyáše. Nabídku s radostí přijala, domluvili jsme se rychle. Pochopil jsem, že jsem na dobré adrese, Matyáš je tím pravým, pro koho budeme hrát," říká na úvod František Bílek, předseda a brankář krupských hokejbalistů, nyní také organizátor celého projektu. "V týdnu za ním s Davidem Kalvasem, spoluhráčem a místopředsedou, pojedeme, už se těšíme."

Co Bílek od celé akce očekává? "Jsme malý, neznámý klub. Naším soupeřem bude oddíl, který je na tom podobně. Nemůžeme proto očekávat, že na nás přijdou davy, že vybereme tisíce. Jedná se spíše o naší solidárnost k zdravotně postiženým, chceme veřejnosti ukázat, že je potřeba pomáhat potřebným. Zkoušíme kontaktovat různá média, aby celý příběh znalo co nejvíce lidí. Zároveň věříme, že se najdou lidé, kteří budou mít možnost pomoc finančně," vysvětluje 37letý sportovec.

Matyášovo  konto je 51-1005287797/8060, variabilní symbol 0903196921. Konto je zřízené za účelem financování pobytů v lázních Klimkovice a ke koupi potřebných rehabilitačních pomůcek.

Zpět k utkání, které se bude hrát na litvínovském zimáku. "Pro větišnu z nás je to opravdu místo, které navštěvujeme s posvátnou úctou. Bude pro nás svátkem na Hlinkově stadionu hrát, klukům říkám, že je to pro ně odměna za minulou sezonu, ve které jsme skončili čtvrtí a hlavně v play off hráli pěkný hokejbal. Pro mě osobně to bude jeden z mých splněných snů," tvrdí Bílek

Duel by měla přenášet živě internetová televize ZIKU TV, aktuálně se řeší technické detaily.

Zápas má svou událost na Facebooku, kam se můžete přidat.

O projektu už informoval Teplický deník.

21.05.2024 Miroslav Pelc (48)
09.07.2024 Lukáš Kačina (31)
11.07.2024 Marek Roháček (32)

Posledních 30 dnů: 16 | Posledních 7 dnů: 7 | Poslední den: 1