Na návštěvě u Matyáška a jeho rodiny

Dolní Zálezly - V úterý se předseda Wizards Krupka Fanda Bílek vypravil do Dolních Zálezlů za Matyášem Kohákem, pro kterého bude hrát v neděli od 15 hodin se svým týmem v Litvínově charitativním utkání proti Wolves Chomutov.

"Matyášek měl dobrou náladu, vyhrávala mu jeho oblíbená skupina Kryštof, dával si dortíka, často se smál. Přišlo mi, že byl za mou návštěvu rád. S rodiči malého neposedy jsme probírali nedělní zápas. Pokud to půjde, přijedou se alespoň na začátek podívat. U Koháků ale řádí neštovice, je tedy možné, že právě z důvodu této infekční nemoci bude muset Matyášek zůstat doma. Uvidíme, zatím na něho od jeho sestřičky dvojčátka nepřeskočily," vypráví Bílek.

"Dozvěděl jsem se zase o něco více o jeho osudu a také o tom, jaký je bojovník. I když je zatím nepohyblivý, nejraději by už chodil, s pomocí rodičů se snaží ťapat. Dělá pokroky a všichni věří, že časem bude jeho stav ještě mnohem lepší. Pomáhá mu cvičení, kompenzační pomůcky. Ale to vše je drahé, proto potřebuje pomoc," informuje Bílek.

Matyášovo  konto, na které je možné pomoci jakoukoliv finanční částkou, je 51-1005287797/8060, variabilní symbol 0903196921. Konto je zřízené za účelem financování pobytů v lázních Klimkovice a ke koupi potřebných rehabilitačních pomůcek. Matyáš Kohák je po dětské mozkové obrně neohyblivý.

Zápas Wizards Krupka - Wolves Chomutov se bude hrát v neděli 5. července na litvínovském zimáku.

Přijďe podpořit dobrou věc!

Více si o charitativním projektu můžete přečíst zde

21.05.2024 Miroslav Pelc (48)
09.07.2024 Lukáš Kačina (31)
11.07.2024 Marek Roháček (32)