Wizards Krupka

Žlutočerná štika THL
wizards.sklub.cz

Ach, ty nájezdy... Kouzelníci v Meziboří skončili čtvrtí

Až čtvrté, tedy poslední místo obsadili krupští Kouzelníci na 3. ročníku Schönbach Cupu v Meziboří. Źlutočerní v základní hrací době prohráli z pěti zápasů pouze jeden, doplatili ale na bídné samostatné nájezdy. Z osmi penalt nedali ani jednu!

"Poslední flek vypadá jako neúspěch, ale herně jsme rozhodně nepropadli. Ve všech duelech byly pasáže, kdy jsme soupeře přehrávali. V některých zápasech byla převaha po celý jejich čas. Mít trochu toho sportovního štěstí a lepší střeleckou mušku, hlavně při těch prokletých nájezdech, mohli jsme klidně zlato z loňska obhájit," hodnotí uplynulý turnaj předseda a brankář Krupky František Bílek.

"Chybělo nám několik opor, odjeli jsme i se třemi nováčky. I z tohoto hlediska můžeme být spokojení. Celkově byl turnaj z mého pohledu povedený. Na kvalitu rozhodčích žehrat nemůžeme, je to amatérský turnaj, my také děláme chyby. Co se organizace týče, tak mně osobně pevné časy a drobné prodlevy mezi zápasy vyhovovaly, užil jsem si tak celý den jen s hokejbalem a naší partou, ale našlo se pár kluků, kteří byli opačného názoru, nebavilo je čekat. Je to věc názoru. Příště zase do Meziboří ale všichni rádi dorazíme," přidává další své poznatky.

HbC Meziboří - Wizards Krupka 1:0 (0:0). Wizards: Bílek - Andres ml., Windisch, Třešňák - Kroupa, Andres st., Kácha - Goltsch, V. Barva st., Dlouhý. Hráno 29. srpna 2015 v Meziboří na 2x10 minut hrubého času jako zápas základní skupiny.
Úvodní duel se nesl ve znamení převahy Kouzelníků. Svého soupeře dokázali často uzamknout v jeho obraném pásmu, góly ale nevstřelili. Pár minut před koncem se naopak ujala jedna z mála ostrých střel domácího celku; na ránu do vinglu za modrou Bílek nedosáhl.

Panthers Kadaň - Wizards Krupka 3:2 SN (1:2). Branky a nahrávky Krupky: Goltsch (V. Barva st.), Andres st. (Barva). Penalty nedali: Andres st., Kroupa. Wizards: Roháček - Andres ml., Windisch, Třešňák, V. Barva st. - Kroupa, Andres st., Kácha - Goltsch, Unger, Dlouhý. Hráno 29. srpna 2015 v Meziboří na 2x10 minut hrubého času jako zápas základní skupiny.
Vyrovnaný zápas se musel divákům líbit. Na to, že se hrálo na hrubý čas, padlo i dost branek. Goltsch prostřelil Jiskru z křídla, Andres starší doklepl míček do poloprázdné branky Kadaně, když se po Barvově střele odrazil přímo před něj. Rozhodnout musely samostatné nájedy - Kadań dvakrát skórovala, Krupka ze dvou pokusů ani jednou.

Dandy Chomutov - Wizards Krupka 1:2 (1:1). Branky: Unger (Andres st.), Andres ml. (Kroupič). Wizards: Bílek - Andres ml., Windisch, Třešňák, V. Barva st. - Kroupa, Andres st., Kácha - Goltsch, Unger, Dlouhý. Hráno 29. srpna 2015 v Meziboří na 2x10 minut hrubého času jako zápas základní skupiny.
Chomutov dal z první střely gól, do poločasu ale ještě Unger svou typickou dělovkou srovnal. Po obrátce rozhodl další střelou z dálky Andres mladší. Snaha Dandy o vyrovnání byla jalová.

HbC Meziboří - Wizards Krupka 1:0 SN. Penalty nedali: Unger, Kroupa, Goltsch. Wizards: Roháček - Andres ml., Windisch, Třešňák, V. Barva st. - Kroupa, Andres st., Kácha - Goltsch, Unger, Dlouhý. Hráno 29. srpna 2015 v Meziboří na 2x10 minut čistého času jako semifinále.
V první půli zápasu byla lepší Krupka, poté ale uvadla a v závěru už se pouze bránila, postupně jí docházely síly. Meziboří se radovalo z gólu, ten ale rozhodčí správně neuznal, i když si musel nechat napovědět od diváků. Samostatné nájezdy vyzněly lépe pro Meziboří, všichni střelci Krupky opět selhali.

Dandy Chomutov - Wizards Krupka 1:0 SN. Penalty nedali: Andres ml., Barva st., Andres st.. Wizards: Bílek - Andres ml., Windisch, Třešňák, V. Barva st. - Kroupa, Andres st., Kácha - Goltsch, Unger, Dlouhý. Hráno 29. srpna 2015 v Meziboří na 2x10 minut hrubého času jako zápas o bronz.
Poté, co se semifinále hrálo na stopovaný čas, domluvili se soupeři v boji o bronz opět na hrubém čase. Utkání chybělo tempo, šancí ale měla víc Krupka. Potřetí rozhodovaly nájezdy, potřetí v nich Kouzelníci nekouzlili.

Konečné pořadí: 1. Panthers Kadań, 2. HbC Meziboří, 3. Dandy Chomutov, 4. Wizards Krupka.