Kapitán Radek Andres mladší před novou sezonou: Musíme zlepšit produktivitu!

Když dostal před minulou sezonou coby nováček dres s číslem 8, který je ozdobený kapitánským céčkem, nereptal. Roli kapitána v průběhu sezony přijal se vší zodpovědností. Radek Andres mladší, třiadvacetiletý syn veterána „táty Andrese“, se ihned zařadil mezi opory Kouzelníků. V ročníku, který měl nakonec bramborovou příchuť, poctivý obránce odehrál 21 zápasů, ve kterých třikrát skóroval a jedenáctkrát u branky asistoval. Do nové sezony povede žlutočerné opět coby kapitán.

„Co se týče minulé sezony, tak si nemůžu stěžovat. Na jejím začátku jsem nečekal, že to dotáhneme až do bojů o medaile. V průběhu sezony nás naše výsledky namlsali a já pevně věřil, že zlato bude naše. Doufám, že i ostatní to tak berou, vždyť člověk by se nikdy neměl uspokojit, měl by chtít jen to nejlepší. Nakonec to nevyšlo, ale hráli jsme dobře. Škoda, že jsme nedotáhli do konce zápas o bronz, placku bysme si zasloužili. V play off za nás nastupovali můj bratr Tomáš společně s Lukášem Vykoukem. Jsou to hokejisti, hodně nám pomohli, možná bysme se bez nich tak daleko nedostali. Na druhou stranu jsem od nich čekal víc gólů. Ten závěr sezony byl zkrátka smutný,“ vrací se Andres ještě k minulému ročníku.

Přes léto si několikrát zahrál s týmem v přípravných duelech, zúčastnil se i turnaje v Meziboří, kde Krupka obhajovala loňské zlato. „Bohužel často pracuji i o víkendech, takže jsem si nezahrál tolik, jak bych chtěl. V Meziboří jsme toho coby obhájce poháru moc nepředvedli. Ale není se na co zlobit, máme tam pár nových tváří. Já to vítám, líbí se mi, že k nám občas přijde někdo nový.“

V nové sezoně by Radek rád viděl zvýšenou produktivitu. „Koncovku je určitě potřeba zlepšit. A taky důraz do branky. Nejsme tým, který dokáže vyhrát zápas dobrou obranou. Musíme proto dávat víc gólů než soupeř. Taky se musíme snažit víc kousat, protože nesneseme moc rad. Všiml jsem si také, že když dovolíme soupeři, aby převzal iniciativu, tak na to většinou doplatíme. Hlavně si to ale musíme chodit užívat. Nelíbí se mi totiž, když někdo na spoluhráče nadává. Občas se to bohužel dělo i u nás, každý jsme holt nějaký. Ale jinak jsme dobrá parta. Sranda je při zápasech i mimo hřiště. To se mně osobně moc líbí, mám rád pohodu,“ uzavírá Radek Andres mladší.

Posledních 30 dnů: 18 | Posledních 7 dnů: 4 | Poslední den: 0