Wizards Krupka

Žlutočerná štika THL
wizards.sklub.cz

Krupka se opět trápila, má ale další tři body

Po čtrnáctidenní pauze čekalo Kouzelníky v Proboštově mužstvo Future Teplice, proti kterému se v minulé sezoně žlutočerným dařilo. Také tentokrát byli Wizards favoritem, třetí příčka je do této role pasovala automaticky. Krupští nakonec utkání 9. kola zvládli, na tři body se ale podobně jako naposledy proti ASH pořádně nadřeli.

V první třetině byl obraz hry jednoznačný – Krupka tlačila, Future se pouze bránili. O jejich pasivitě koneckonců vypovídá i jedna jediná střela na branku. Stála ale za to, Bílka zachránila až branková konstrukce. Skóre otevřel v 10. minutě Windisch, když si coby obránce udělal výlet dálnicí až před branku Milana Sláby. Z řady dalších příležitostí se už neujala žádná.

Druhou periodu zahájili hosté špatně, Teplice se dostávaly čím dál častěji do šancí. Zmatky v obraně potrestal na konci 25. minuty Přemysl Mergl. Wizards obtížně hledali ztracené tempo, pomohl jim až gól Kroupy, který za Slábu vrátil jím vyražený míček.

Už ve 26. vteřině závěrečné třetiny zvýšil na 3:1 Kačina a když za tři minuty přidal v oslabení po krásné kombinaci třetí branku Kroupa, zdálo se, že si žlutočerní dokráčí pro pohodové vítězství. Opak byl pravdou. Přesilovku 5:3 vzápětí využil dobře postavený Šefl. Future dokonce snížili na rozdíl jedné branky, opět se prosadil Přemysl Mergl. Hráči ve fialových dresech dokonce byli blízko vyrovnání, tak jako v utkání proti ASH, i tentokrát si gólman Bílek schoval nejdůležitější zákrok utkání na moment, kdy se lámal chléb. Brankář Krupky domácím vyrovnat nedovolil, chvíli poté dal pátý gól, svůj třetí toho odpoledne Kroupa, a bylo de facto rozhodnuto. Když pak přidal šestou branku kapitán Radek Andres starší, nikdo už o výhře Wizards nepochyboval.

Future si zaslouží pochvalu za bojovnost a zlepšený výkon, Krupka se bude muset zamyslet nad svými výpadky, které má pravidelně na začátku zápasu a v poslední době také v prostřední třetině. V poslední periodě naopak patří k nejlepším. A ještě jeden poznatek – Wizards vůbec poprvé v sezoně vstřelili první gól!

Future Teplice – Wizards Krupka 3:6 (0:1, 1:1, 2:4).
Branky a nahrávky:
25.00 P. Mergl (Wachtel), 33:47 (Šefl, Wachtel, P. Mergl), 35:17 P. Mergl (Šefl, J. Adámek) – 9:30 Windisch, 24:35 Kroupa (D. Adámek, L. Kačina), 30:26 L. Kačina, (Andres st., Kroupa), 33:21 Kroupa (L. Kačina, Barva st.), 40:18 Kroupa (Andres st.), 41.21 Andres st. (Kalvas).
Rozhodčí: Honauer, P. Voráček.
Vyloučení: 2:4.